БНР | 12.12.2018 20:12:01 | 495

ЦСКА (М) унизи „Реал“ (М) на „Бернабеу“

ЦСКА (Москва) унизи „Реал“ (Мадрид) насред "Сантяго Бернабеу", като спечели с 3:0 гостуването си от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига по футбол.

Това не бе достатъчно и руският отбор завърши на последно място в 7-ма група.

В другия мач от групата „Виктория“ (Пилзен) надигра „Рома“ с 2:1 и завърши на трето място, като напролет ще продължи участието си в турнира Лига Европа.

„Реал“ и „Рома“ си бяха осигурили класиране за осминафиналите и последните срещи в груповата фаза бяха без значение за двата отбора.

Старши треньорът на „Реал“ Сантяго Солари даде почивка на някои от титулярите си и това изигра лоша шега на тима.

Испанският гранд владееше инициативата в началните минути, но ЦСКА нанесе своя удар в края на първата част.

В 37-а минута Фьодор Чалов откри резултата, а в 43-а минута Георги Шенников направи 2:0.

През второто полувреме Солари реагира и пусна в игра Гарет Бейл, който получи контузия и бе на път да напусне терена, но все доигра срещата.

Натискът на „Реал“ отново не даде резултата, а противно на хода на играта ЦСКА вкара трети гол, точен бе Арнор Сигурдсон в 73-а минута.

Убедителният успех не зарадва московчани, тъй като в другия мач „Виктория“ се наложи с 2:1 над „Рома“ и зае третото място.

И трите гола в Пилзен паднаха в рамките на 10 минути в средата на втората част.

„Виктория“ поведе с гол на Ян Коваржик в 62-а минута, а шест по-късно Юндер изравни.

В 72-а минута Томаш Хори реализира победния гол за чехите и ги класира за фазата на елиминациите в Лига Европа.

„Рома“ доигра мача с човек по-малко, след като Лука Пелегрини получи набързо два жълти картона и бе изгонен.