БНР | 14.12.2018 08:12:33 | 286

Хардън с "трипъл-дабъл", Новицки постави рекорд в НБА

Джеймс Хардън завърши с "трипъл-дабъл" - 50 точки, 10 борби и 11 асистенции при победата на Хюстън над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс в мач от първенството на НБА.

Това беше четвърти мач на Хардън с "трипъл-дабъл" и 50 точки и той е лидер в историята на Лигата по този показател.
"Ракетите" стигнаха до успеха след силна последна четвърт, в която вкараха 11 безответни точки.

За Хадрън това е втори "трипъл-дабъл" за сезона и 37-и в кариерата му.
Леброн Джеймс завърши с 29 точки за Лейкърс.

Това беше първи мач между двата отбора след сбиването между Крис Пол и Рахон Рондо на 20 октомври, което доведе до наказание на двамата и на Брандън Инграм. Този път в мача нямаше сериозни инциденти, но имаше доста технически нарушения, две от които доведоха до изгонването на бразилеца Нене.

Ламаркъс Олдридж реализира 27 точки, а Сан Антонио постигна четвърта поредна победа, след като спечели срещу Лос Анджелис Клипърс със 125:87. Това е най-убедителната победа за "шпорите" от началото на сезона.

Руди Гей добави 21 точки, а ДеМар ДеРоузън записа 14 точки и 7 асистенции за Сан Антонио. Тобиас Харис се отличи със 17 точки за Клипърс, а по 15 вкараха Данили Галинари и Ейвъри Брадли.

Финикс победи Далас с 99:89 и прекъсна серията си от 10 поредни загуби в НБА. Ти Джей Уорън беше най-добър за "слънцата" с личен рекорд за сезона от 30 точки.

Загубата на Далас дойде при дебюта за сезона на звездата Дирк Новицки.
40-годишният германец се възстановяваше дълго от контузия на левия глезен след операция отпреди седем месеца, като лечението се проточи повече от очакваното.

Новицки се появи в игра в края на първата част и така стана първият играч в лигата с 21 сезона за един клуб. Той подобри рекорда с отказалия се от баскетбола Кобе Брайънт, който игра 20 сезона за ЛА Лейкърс. Германецът игра само 6:10 минути в мача.

Финикс побеждава Далас за седми пореден път. Сънс имат само пет победи този сезон, две от които са срещу Далас.