БНР | 14.12.2018 20:17:15 | 156

Линда Зечири четвъртфиналистка на турнир по бадминтон в Милано

Пoставената под номер 2 в основната схема Линда Зечири постигна две поредни победи и се класира за четвъртфиналите на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи в първия кръг рускинята Елисавета Тарасова с 18:21, 21:16, 21:11 за 51 минути, след което елиминира и Сиа Емили Берг (Дания) с 21:15, 19:21, 22:20 за 50 минути.

Срещу датчанката Зечири отстъпваше със 17:20 в третия гейм, но спечели пет поредни точки и така затвори мача.
Следващата съперничка на българката ще бъде победителката от двубоя между Сара Перейра (Испания) и квалификантката Йе Джи Ким (Република Корея).

На двойки Даниел Николов и Иван Русев стартираха с победа срещу Макс Флин и Калъм Хеминг (Англия) с 21:16, 12:21, 21:14 за 36 минути. Във втория кръг по-късно днес двамата ще играят срещу Джон Чан Ли и Сан Хо Ли (Република Корея), които преодоляха квалификациите на турнира.

Пейо Бойчинов и Иван Панев спечелиха срещата си от първия кръг срещу Владимир Никулов и Артьом Серпионов (Русия) с 21:10, 18:21, 21:16 за 42 минути. След това българите загубиха от номер 6 в схемата Бярне Гайс и Ян Колин Фьолкер (Германия) с 21:14, 13:21, 16:21 за 39 минути.

На сингъл Иван Русев отстъпи в оспорван мач пред Михал Погалски (Полша) с 21:16, 17:21, 20:22 за 58 минути, а Даниел Николов загуби от Албин Карл Хелм (Швеция) с 21:14, 16:21, 15:21 за 48 минути.

Поражение на двойки мъже претърпяха Димитър Янакиев и Алекс Влаар от шестите поставени германци Бярне Гайс и Ян Колин Фьолкер с 15:21, 14:21 за 22 минути.