БНР | 15.12.2018 17:43:07 | 304

"Локомотив" (Пловдив) разгроми "Ботев" (Враца)

"Локомотив" (Пловдив) завърши годината с успех, побеждавайки с 4:0 "Ботев" (Враца) в мач от 20-ия кръг на Първа лига.

Домакините наложи надмощие през второто полувреме и това се оказа резултатно. В 61-ата минута Димитър Илиев подаде на Бирсент Карагарен, който с мощен удар отдясно порази вратата на гостите за 1:0.

След седем  минути домакините решиха окончателно мача в своя полза, след като Бирсент Карагарен намери Вилим Посинкович, който остана непокрит в наказателното поле на съперника и той с мощен удар покачи на 2:0.

Гостите отвърнаха, създавайки опасно положение в 73-ата минута Тогава Йордан Апостолов стреля отблизо с глава, но Мартин Луков изби. Вилим Посинкович окончателно довърши съперника с попадението си в 81-ата минута, когато се измъкна от защитата на врачани и хладнокръвно покачи на 3:0.

Две минути по-късно Валери Божинов излезе на удобна позиция и стреля, но Мартин Луков спаси. Секунди преди последния съдийски сигнал влезлият на смяна Ален Ожболт фиксира крайното 4:0 в полза на домакините.