БНР | 15.12.2018 17:51:24 | 387

"Берое" се справи с "Левски"

Берое победи у дома с 2:1 Левски в един от най-интересните двубои от 20-ия кръг в Първа професионална лига.

В 39-ата минута Давиде Мариани допусна груба грешка, след което Камбуров направи двойно подаване с Борислав Цонев и реализира първото си попадение срещу "сините" с екипа на старозагорци.

В първата половина на второто полувреме головите ситуации пред двете врати липсваха.

В 77-ата минута Габриел Обертан изравни с топовен удар от около 20 метра, а това е първото попадение за французина през кампанията.

Само две минути по-късно домакините си върнаха преднината. Рубен Бригидо центрира и влезлият като резерва Александър Василев отблизо изненада вратаря Полачек, прокарвайки топката между краката му.

След този успех Берое се намира на четвърто място с 36 точки, докато Левски заема трета позиция с пет точки повече.

състави

Берое: Душан Перниш, Иван Бандаловски, Милен Желев, Александър Цветков, Мартин Райнов, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Алфредо Мартинс (67-Рубен Бригидо), Иван Минчев (73-Александър Василев), Борислав Цонев, Мартин Камбуров (90-Владимир Гаджев)

Левски: Мартин Полачек, Иван Горанов, Милош Цветкович, Нуно Рейш, Хали Тиам, Жерсон Кабрал (85-Атанас Кабов), Давиде Мариани (66-Фелипе Нашименто), Давид Яблонски, Габриел Обертан, Паулиньо (46-Серджиу Буш), Станислав Костов