БНР | 16.12.2018 12:52:30 | 321

Лудогорец спечели в Русе

Лудогорец победи Дунав на Градския стадион в Русе с 2:0 в мач от ХХ кръг на Първа футболна лига. След този успех тимът от Разград ще зимува на първо място във временното класиране с 51 точки от 16 победи, три равенства и една загуба. Дунав е с четири победи, три равенства и 13 загуби.
Преди началото на двубоя в Русе главният съдия на срещата Никола Попов бе награден със специален плакет по повод на 150-ия си мач в Първа лига.

Двубоят започна оспорвано. В 4-ата минута Свиерчок отправи опасен удар, но топката премина встрани от вратата на Дунав. В 15-ата минута домакините също създадоха добра ситуация пред вратата на гостите. Ахмед Ахмедов центрира в пеналта, където Иван Коконов стреля с глава, но топката излезе в аут.

Минута по-късно Лудогорец поведе в резултата. Свиерчок бе точен след грешка в защитата на Дунав и разбъркване в наказателното поле.

В 81-ата минута гостите поведоха с 2:0. Жоао Пауло навлезе в наказателното поле и подаде на Клаудио Кешеру, който вкара топката във вратата на Антонов.

В продължението Лудогорец можеше да направи резултата класически, но изстреляната към вратата на Дунав топка срещна гредата, а при добавката Антонов изби в корнер.

Състави:

Дунав (Русе): Станислав Антонов, Преслав Петров, Георги Динков (86 - Кристиан Върбанов), Петър Патев, Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Христо Попадийн, Борислав Балджийски (71 - Мухамаду Ндиайе), Исмаил Мустафа, Иван Коконов, Ахмед Ахмедов

Лудогорец (Разград): Хорхе Броун, Антон Недялков, Неусиано Гусмао, Димо Бакалов (73 - Жоао Пауло), Светослав Дяков, Клаудиу Кешеру, Козмин Моци, Яцек Горалски (87 - Доминик Янков), Якуб Свиерчок (78 - Лукас Саша), Вандерсон Фариас, Рафаел Форстър