БНР | 16.12.2018 20:14:42 | 319

Ливърпул удари Манчестър Юнайтед с 3:1

Отборът на Ливърпул продължи със силното си представяне в английската Висша футболна лига. В дербито от 17-ия кръг "червените" победиха с 3:1 у дома Манчестър Юнайтед и отново са лидери във временното класиране. "Червените", водени от мениджъра Юрген Клоп, все още нямат поражение в първенството през настоящия сезон и са първи с актив от 45 точки. Манчестър Юнайтед отново не разчиташе на услугите на звездата си Пол Погба и заема шестото място до момента с 26 точки.
Домакините започнаха по-силно срещу 20-кратните шампиони и заслужено поведоха в резултата след попадение на Садио Мане след красива асистенция на Фабиньо в 24-ата минута.
"Червените дяволи" изненадващо изравниха, въпреки превъзходството на домакините. В 33-ата минута Джеси Лингард с удар отблизо направи резултата 1:1 след грешка на вратаря Алисон.
До края на първата част Юнайтед успя да задържи резултата, но след почивката превъзходството на Ливърпул доведе до нови два гола във вратата, пазена от Давид де Хеа.
В 73-ата Джердан Шакири се разписа за 2:1, а седем минути след това отново швейцарският национал фиксира крайното 3:1 с нов точен шут и рикошет, затруднил допълнително испанския страж.