БНР | 16.12.2018 20:23:01 | 302

Балкан излъга с една точка Академик Пловдив

Отборът на Балкан Ботевград победи трудно с 97:96 точки (21:24, 31:24, 21:20, 24:28) у дома състава на Академик Бултекс 99 в мач от 10-ия кръг в мъжкото първенство по баскетбол.
Двубоят закъсня с 45 минути, защото гостуващият тим имаше трудно пътуване до Ботевград заради тежките зимни условия по пътищата.
Срещата започна оспорвано и динамично и играта беше равностойна. Гостите поведоха с 8:0 и имаха аванс от три точки в края на първата част. На почивката Балкан поведе с 52:48, а преди последните 10 минути от срещата увеличи аванса си с още една точка.
В последните две минути от двубоя се стигна до три равенства. Първо резултатът стана 91:91, а после се стигна до 94:94 и 96:96. При последния резултат Брендън Браун вкара един от двата си наказателни удара десет секунди преди края, носейки драматичния успех с 97:96 в полза на отбора от Ботевград.
Микейл Хопкинс беше най-резултатен за Балкан с 24 точки, добавяйки 12 борби, а съотборникът му Александър Гаврилович добави 17 точки.
Дайшон Найт се отличи с 30 точки в полза на Академик Бултекс 99.
В класирането Балкан е на трето място, докато пловдивчани са на шестата позиция до момента.