БНР | 17.12.2018 06:26:50 | 254

Лион помете Монако с 3:0

Лион отнесе с 3:0 закъсалия отбор на Монако и събраха 31 точки от 17 мача във френското първенство. Заради протести, ангажименти на полицията и съображения за сигурност през уикенда се изиграха четири мача едва, като преследвачите на Пари Сен Жермен - Лил и Лион не пропуснаха да прибавят нови точки към актива си.

Хосем Ауар в 6-ата минута, Набил Фекир в 34-ата и гол на Ферланд Менди в 59-ата минута осигуриха успеха на Лион, който можеше да бъде и много по-сериозен, ако не бяха пропуските им пред вратата и някои чудесни намеси на вратаря Диего Беналио.

Домакините не се бавиха много и още в 6-ата минута стигнаха до гол. Бертран Траореацентрира, вратарят Беналио изби топката, но право в краката на Ауар, който без забавяне я насочи в мрежата за 1:0.

В 17-ата минута съдията Клеман Тюрпен отсъди дузпа заради събаряне на Фекир, но след това се отказа от това си решение, след като асистентът му сигнализира, че нападателят е бил в засада. Но това не спря Фекир, който удвои резултата в 35-ата минута. Кени Тете му подаде наглед безнадеждна топка от аутлинията с шпагат, а Фекир продължи серията си от голове и от въздуха я наниза във вратата на Беналио. Само преди четири дни той се разписа за равенството 1:1 срещу Шахтьор (Донецк), осигурило класирането на отбора напред в Шампионската лига.

Нещастията за Монако и треньорът им Тиери Анри продължиха и в началото на второто полувреме, когато руснакът Александър Головин беше отстранен с директен червен картон след решение с помощта на ВАР.

В 59-ата минута дойде и третото попадение във вратата на швейцарския страж на Принцовете, като негов автор стана Ферлан Менди. И този път асистенцията беше за Кени Тете, който му сложи топката на главата. До края Лион се размина на няколко пъти с четвърти гол, а Монако остана на 19-о място в класирането с 13 точки, на 3 от спасителната зона.