БНР | 17.12.2018 06:33:54 | 268

Меси избухна с хеттрик и две асистенции за "Барса"

Барселона разгроми Леванте с 5:0 в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион и си върна преднината от три точки в класирането пред Севиля и Атлетико (Мадрид), събирайки 34 точки.

Аржентинската суперзвезда Лионел Меси записа хеттрик за успеха, негов първи в шампионата през този сезон и увеличи актива си на 14 гола. Лео даде и асистенции за другите два гола - на Луис Суарес и Жерард Пике.

Домакините от Леванте завършиха мача с 10 души заради червения картон на Ерик Кабако, който влезе брутално с двата крака в Осман Дембеле. Те обаче са спокойни на 8-ото място в класирането с 22 точки.

В първия половин час Леванте се противопостави много добре и дори създаде една възможност за гол, когато вратарят Тер Щеген се намеси блестящо. Луис Суарес откри резултата в 35-ата минута, след като Меси овладя топката на дъгата, тръгна наляво и се обърна, центрирайки топката около дузпата. Оттам Луис Суарес излезе през защитата и само насочи топката до гредата без да има шанс за вратаря Ойер Оласабал. Две минути преди края на първата част дойде ред и на първото попадение ина Меси в мача, след като Серхио Бускетс му подаде по земя 40-метров пас.

Аржентинецът напредна от дясно, излезе по диагонала със защитник до себе си, но пусна топката край вратаря. А само две минути след началото на второто полувреме стана 3:0 след атака на Суарес, който подаде на ляво на Жорди Алба. Левият бранител върна топката около дузпата, откъдето аржентинският магьосник я прати с левия крак за трети път в мрежата.

Отново Суарес беше в основата на четвъртия гол, който дойде в 60-ата минута, след като пусна технично с обратен фалц на Артуро Видал. Чилиецът отиде на дясно и можеше да опита шут, но подаде на празна врата на Меси. Петото попадение пък си го изработи сам Пике, след като пробяга почти целия терен и на няколко пъти демонстрира техника и добри финтове преди да прокара топката.

По-рано днес Бетис се придвижи на 5-о място в класирането, след като отнесе с 3:1 Еспаньол като гост. Серхио Гарсия откри резултата в полза на каталонците в 24-ата минута, но Джовани Ло Селсо изравни малко преди почивката. И в 85-ата минута, когато мачът отиваше към равенство 1:1, зелено-белите получиха право да изпълнят свободен удар. Кристиян Тейо застана зад топката и я прати в горния десен ъгъл на вратаря Диего Лопес. Но това не беше всичко и в 91-ата минута Оскар Дуарте си вкара автогол за 1:3, след като домакините бяха тръгнали да изровняват. Серхи Дардер, който беше влязъл като смяна, открадна топката и на спринт пробяга близо 50 метра. Центрира, но Дуарте отклони топката в собствената си врата.

В дерби на дъното Уеска и Виляреал завършиха 2:2, като и двата отбора получиха по една дузпа за първите си попадения. Скромният тим на Уеска има едва 8 точки, след като изравни в 90-ата минута чрез Самуеле Лонго и остава на последната позиция. Жълтата подводница е на 17-о място с 15 точки.