БНР | 19.12.2018 07:53:43 | 126

Манчестър Сити продължава след дузпи за Купата на Лигата, Бъртън също спечели

Манчестър Сити надделя над Лестър Сити с 3:1 като гост след изпълнение на дузпи в двубой от 1/4-финалите на турнира за Купата на Лигата в Англия и продължава защитата на трофея си.

Редовното време на двубоя на стадион "Кинг Пауър" в Лестър завърши 1:1.

Полузащитникът на "гражданите" Кевин де Бройне откри резулатта в 14-ата минута, а "лисиците" изравниха  четвърт час преди края с точен изстрел на Марк Олбрайтън.

При дузпите гостите имаха повече късмет, а вратарят на "гражданите" в този мач Мурич спаси две, и остават в борбата за защита на титлата си от миналия сезон, а Лестър отпадна от турнира.

В другия снощен мач от 1/4-финалите Мидълзбро загуби от Бъртън Албиън с 0:1 на своя стадион "Ривърсайд". Ценният гол за третодивизионния английски тим отбеляза 22-годишният атакуващ халф Джейк Хескет. Българският вратар на сензацията Бъртън Димитър Евтимов остана на резервната скамейка.