БНР | 20.12.2018 07:44:35 | 305

Рибери донесе ценна победа на Байерн

Късен гол на Франк Рибери донесе победата на Байерн с 1:0 над Ред Бул Лайпциг в дербито на 16-ия кръг на Бундеслигата в Мюнхен, където се противопоставиха третия и четвъртия в класирането.

Този успех увеличи точките на Байерн на 33, колкото има и вторият Борусия (Мьонхенгладбах). Начело е Борусия (Дортмунд), които остават с 39 след поражението в Дюселдорф във вторник.

Голът за Байерн падна в 83-ата минута, когато Рибери посрещна отбила се топка извън наказателното поле и я прати зад вратаря Петер Гулачи. Рибери започна срещата от резервната скамейка, но трябваше да влиза в 28-ата минута, когато Серж Гнабри се контузи.

В добавеното време реферът изгони по един играч от двата тима - Ренато Санчес и Щефан Илзанкер.

В друг двубой Хофенхайм завърши наравно 1:1 при гостуването си на Вердер, а при същият резултат приключиха Фрайбург и Хановер. Майнц и Айнтрехт пък направиха 2:2.