БНР | 20.12.2018 18:39:36 | 136

Туркини не оставиха шанс на Марица

Марица (Пловдив) претърпя поражение от световния и европейски клубен шампион ВакъфБанк (Истанбул) с 0:3 гейма в първия си домакински мач от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол при жените.

Двубоят се проведе пред около 2500 зрители в зала „Колодрума“ в Пловдив.

Световните и европейски клубни шампионки стартираха с три от най-големите си звезди Милена Рашич - единственият състезател във волейбола в момента, който е едновременно и световен шампион, и световен клубен шампион, олимпийската шампионка китайката Тин Жу и американката Келси Робинсън.

Вакъфбанк стартира двубоя с разлика и първият гейм беше затворен след успешна атака на Ебрар Каракурт за 25:16.

Марица поведе във втората част с 5:3, туркините обърнаха резултата в своя полза, но шампионките на България не позволиха момичетата на Джовани Гуидети да се откъснат с повече от три точки.

Иван Петков поиска прекъсване при 14:19, това беше и първият път, когато най-добрият отбор в света в момента се откъсна с повече точки през гейма.

Китайката Тин Жу направи успешна атака за 25:16 и турският тим поведе с 2:0 гейма.

Марица показа страхотен характер в третата част. Пловдивчанки губеха с 4:9, но успяха да направят много добра серия и изравниха резултата при 11:11.

Българският шампион дори поведе с две точки за 18:16. Серия от сервиси на Каракурт отново върна преднината на световните шампионки.

Двубоят завърши след успешна атака на Туба Шенолу за 25:21.

За най-добър състезател в двубоя (MVP) беше определена Милена Рашич от гостенките.

В другия мач от групата германският Алианц МТФ (Щутгарт) победи у дома френския Безие с 3:0.

Вакъфбанк е лидер в класирането в група А с пълен актив от шест точки, втори е Алианц МТФ с три точки, трети със същия актив е Безие, а Марица е на четвърта позиция без спечелена точка.