БНР | 22.12.2018 05:59:20 | 317

Ливърпул продължи победния си ход

Тимът на Ливърпул победи Уулвърхемптън  с 2:0 като гост и гарантирано ще посрещне Коледа на първо място в Премиършип. Точни за мърсисайдци в двубоя от 18-и кръг на стадион "Молиню" бяха Мохамед Салах и Върджил ван Дайк, съответно в 18-ата и 68-ата минута.

Салах се разписа в период на активност на домакините, които играха добре в началото на полувремето и в края му. В останалата част от мача Ливърпул контролираше играта и заслужено стигна до победата. Уулвс създадоха някои проблеми на лидера в първенството, но това не се оказа достатъчно и "вълците" прекъснаха серия от три победи.

За отбора на Юрген Клоп това е седми пореден успех и той е на върха в подреждането с актив от 48 точки. Големият конкурент на "червените" Манчестър Сити има 44 точки и днес посреща Кристъл Палас. Ливърпул също така не познава загубата вече в 18 срещи (15 победи и три равенства). Уулвърхемптън остава на седмо място с актив от 25 точки.