БНР | 22.12.2018 14:34:05 | 348

Обамеянг с дубъл при победа на Арсенал

Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола за победата на Арсенал с 3:1 срещу Бърнли в мач от 18-ия кръг на английското първенство по футбол, с което "артилеристите" се изравниха с Челси в класирането. Арсенал е пети с 37 точки, а лондонският съперник е четвърти с по-добра голова разлика.

Обаменяг откри резултата в 14-та минута, когато Сеад Колашинац му подаде пред опразнената врата на Бърнли и той беше точен за 1:0. Нападателят на домакините покачи на 2:0 след три минути игра през второто полувреме, когато получи пас вдясно от Александър Лаказет и вкара топката във вратата на Бърнли със силен шут от малък ъгъл.

Ашли Барнс върна един гол за Бърнли в 63-та минута, а Алекс Айуоби оформи крайното 3:1 в добавеното време и Арсенал спечели първия си мач от Коледната програма. Следващият е насрочен за Боксинг дей срещу Брайтън като гост.

След загубата Бърнли остава равен със Саутхемптън по точки, но е  под чертата на изпадащите заради по-лоша голова разлика.