БНР | 22.12.2018 17:31:49 | 440

Денят на изненадите в Англия! Сити и Челси загубиха у дома

Манчестър Сити загуби изненадващо с 2:3 у дома срещу Кристъл Палас в двубой от 18-ия кръг във Висшата лига на Англия. Шампионите поведоха през първата част, но бяха шокирани с две попадения още преди почивката. По време на празничния маратон в английския шампионат "небесносините" остават на второто място в класирането с актив от 44 точки, на 4 зад лидера Ливърпул, който късно снощи победи с 2:0 Уулвърхямптън.

Двубоят под дъжда в Манчестър започна добре за Сити. Домакините поведоха след попадение с глава на Илкай Гюндоган в 27-ата минута след центриране на Фабиан Делф.

Само шест минути след това Джефри Шлуп с диагонален шут изравни, изненадвайки Едерсон. В 35-ата минута Андрос Таунзенд шокира шампионите с удар от въздуха извън наказателното поле, давайки аванс за "орлите".

В самото начало на второто полувреме лондончани нанесоха нов удар по Сити. Кайл Уолкър извърши нарушение в наказателното поле, след като удар на Таунзенд срещна гредата на вратата на домакините, а главният съдия Андре Маринър отсъди дузпа, превърната в гол от Лука Миливоевич.

Мениджърът на "небесносините" Пеп Гуардиола пусна в игра Кевин де Бройне, Серхио Агуеро и Рияд Марез, но гостите не се огънаха и издържаха на сериозния натиск. В 85-ата минута белгийският национал Де Бройне с удар отдалеч вкара гол, но той се превърна в почетен за Сити. Кристъл Палас има актив от 18 точки на 14-то място в класирането.

В друга среща от кръга Лестър победи изненадващо с 1:0 като гост Челси. Гол на Джейми Варди след асистенция на Джеймс Мадисън в 51-ата минута. Домакините имаха сериозна териториално преимущество, но не успяха да се разпишат във вратата на "лисиците".

След това поражение столичани заемат четвърто място във Висшата лига с актив от 37 точки, докато Лестър е в средата на класирането с 25 точки.

Саутхямптън постигна победа с 3:1 като гост срещу Хъдърсфийлд. Нейтън Редмънд, Дани Ингс и Майкъл Обафеми се разписаха в полза на "светците", докато Филип Билинг отбеляза почетното попадение за домакините.

Гостите имат актив от 15 точки на 16-то място, докато "териерите" са в зоната на изпадащите с 10 точки.

По-късно днес Манчестър Юнайтед гостува на Кардиф в дебюта на новия си мениджър Оле Гунар Солскяр, а в неделя Евертън приема Тотнъм.