БНР | 22.12.2018 17:51:38 | 538

Атлетико Мадрид настигна Барса

Атлетико Мадрид се изравни с 34 точки с Барселона на върха в Примера дивисион, поне до мача на каталонците по-късно днес срещу Селта. Атлетико се наложи с 1:0 над Еспаньол и се нареди на 2-а позиция с по-лоша голова разлика.

Единственото попадение вкара Антоан Гризман в 56-ата минута от дузпа, като за него това е гол номер 200 в кариерата на клубно и на национално ниво. Еспаньол инсасира пета поредна загуба и се свлече на 12-о място в класирането с 21 точки.

Еспаньол няма от какво да се срамува, след като играчите им направиха много добър мач, но въпреки това не успяха да пробият защитата на Атлетико. Повечето им възможности бяха преди почивката, когато вратарят Ян Облак спаси удари на Борха Иглесиас и на бившия футболист на Дюшекчиите Лео Баптистао, останал сам срещу него.

Дузпата беше отсъдена след като Естебан Гранеро съсече нахлуващия на скорост с топката Коке. От бялата точка Гризман с мощен изстрел прати топката под гредата за 1:0.