БНР | 23.12.2018 18:40:51 | 397

Севиля изтръгна равенство срещу Леганес с човек по-малко

С човек по-малко Севиля измъкна 1:1 при гостуването си на Леганес в мача между два от отборите във форма от 17-ия кръг на испанското футболно първенство.

Гостите записаха осми пореден мач без поражение в Ла Лига и с 32 точки заемат третото място в подреждането.
Леганес пък няма загуба в седем последователни мача от шампионата и с 19 точки е 16-и в класирането.

Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, след като взеха ранен аванс с попадение с глава на Микел Весга след центриране на Алан Ньом още в петата минута.

Малко по-късно Гуидо Карийо пропиля добър шанс да удвои.

Севиля беше близо до изравняване след малко повече от половин час, но Иван Куеяр спаси опасен удар на Серхи Гомес.
Гостите останаха с човек по-малко за второто полувреме, след като Франко Васкес получи директен червен картон заради остро пререкание с главния съдия Алехандро Ернандес при прибирането на двата отбора за почивка.

С числен превес Леганес контролираше събитията на терена в дълги периоди, но в 80-ата минута Севиля беше на сантиметри от изравняване. Роке Меса центрира от дясно и Ибрахим Амаду с глава от десетина метра стреля в страничната греда.
Минута преди края Леганес можеше да реши всичко, но Юсеф Ен-Насири стреля в напречната греда след пас от дясно в наказателното поле.

Активната игра на Севиля към края даде резултат в първата минута на добавеното време, когато Меса подаде от ляво към далечната греда и оставеният непокрит Уисам Бен Йедер с глава от границата на вратарското поле топката в мрежата за 1:1.