БНР | 24.12.2018 07:35:00 | 713

Стеф Къри донесе победата на Голдън Стейът

Стеф Къри вкара кош 0,5 секунди преди края и донесе победата на Голдън Стейт над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 129:127 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Къри завърши с 42 точки, а домакините наваксаха пасив от 11 точки след 60:71 минута преди почивката.

Кевин Дюрант се отличи с 35 точки, 12 борби и 5 асистенции, а шампионите стигнаха до успеха, въпреки отличната успеваемост на съперника при стрелбата от зоната на 3 точки от 78 процента (18 от 23). Тобиас Харис завърши с 32 точки и 9 борби за гостите, а Данило Галинари добави 25 точки и 11 борби.

Лос Анджелис Лейкърс загуби за трети път в последните си четири мача след 99:107 от гостуващия Мемфис.

Звездата на домакините Леброн Джеймс се отличи с 22 точки, 14 борби и 7 асистенции, а Брендън Инграм допринесе с 20 точки, но това не беше достатъчно.

Джарът Джаксън наниза 27 точки, а Марк Гасол добави 17 точки, 9 борби и 8 асистенции за първия успех на Мемфис в последните пет гостувания на отбора.