БНР | 27.12.2018 06:47:48 | 247

Азар мина границата от 100 гола за Челси

Еден Азар повиши головата си сметка за Челси до трицифрена сума, след като се разписа два пъти във вратата на Уотфорд за победата с 2:1 в последния мач от програмата на английското първенство в сряда. По този начин "сините" спечелиха 40-та си точка и останаха на четири от третия в класирането Манчестър Сити, който загуби срещу Лестър по-рано през деня.

Челси изигра по-добър мач от Уотфорд, но и домакините не останаха без шансове за нещо повече от почетна загуба. Срещата обаче беше помрачена от лошата контузия на бранителя Кристиан Кабаселе, който се удари в гредата и въпреки че опита да продължи да играе с предполагаема травма в ребрата, скоро беше изнесен на носилка, получавайки кислород.

След като достигна границата от 100 гола и отбеляза още едно постижение към титлата "легенда на Челси", Азар заяви за Скай Спортс: "101 гола в толкова голям клуб е нещо незабравимо. Искам да вкарам повече и да бъда легенда като Лампард, Тери и Дрогба".

Представянето на Азар обаче не беше перфектно. Той пропусна чист гол в 32-та минута при центриране на Сезар Аспиликуета, но поправи тази грешка 13 по-късно. Белгиецът получи пас от Матео Ковачич, заобиколи Бен Фостър и откри резултата, но миг по-късно Уотфорд изравни с гол на Роберто Перейра след ъглов удар.

Челси все пак стигна до победата и го направи с дузпа за нарушение на Фостър срещу Азар. Белгиецът беше точен в 58-та минута със 101-я си гол за лондончаните, които останаха на 11 точки от лидера Ливърпул.