БНР | 27.12.2018 07:15:38 | 225

Рома доближи Милан след победа над Сасуоло

Отборите на Рома и Торино съкратиха сериозно изоставането си от шестата позиция на италианското футболно първенство, след като победиха съответно гостуващите Сасуоло с 3:1 и Емполи с 3:0.

Последната квота за Лига Европа към момента е за Милан, който завърши наравно 0:0 срещу Фрозиноне в първия мач от 18-ия кръг, но Рома вече е на една точка, а Торино - с две.

Джанмарко Ферари от Сасуло извърши нарушение срещу Патрик Шик в наказателното поле и Диего Пероти бе точен от дузпа за 1:0 в осмата минута, а 15 по-късно чешкият нападател сам вкара втория гол за Рома. Шик получи извеждащ пас от Брайън Кристанте, заобиколи вратаря Андреа Консили и чукна топката във вратата за 2:0. Николо Заниоло пък оформи крайния резултат за Рома с красив прехвърлящ удар в 59-та минута.

Сасуоло, за който точен бе Кума Бабакар в добавеното време, остана на две точки зад Рома в класирането.

Торино поведе на Емполи в 44-та минута, когато Даниеле Басели центрира за Николас Нколулу в наказателното поле и камерунският защитник вкара гол с глава. Последваха голове от дъгата след удари на Лоренцо Де Силвестри в 49-та минута и на Яго Фалке в 75-та, които оформиха крайното 3:0.

В последен мач от следобедната програма СПАЛ и Удинезе завършиха наравно 0:0 и заедно с Емполи заемат трите позиции над чертата на изпадащите.