БНР | 27.12.2018 14:32:50 | 186

Кевин Андерсън си осигури мач срещу Рафаел Надал

Шестият в световната ранглиста Кевин Андерсън записа победа на четвъртфиналите на демонстративния тенис турнир в Абу Даби, ОАЕ, и утре ще се изправи срещу Рафаел Надал.

Южноафриканецът направи обрат срещу Хьон Чун от Южна Корея и спечели с 6:7(4), 6:2, 6:1 след 2:24 часа игра.

Андерсън поведе с пробив при 4:2 и при 5:3 сервираше за спечелване на сета. Точно тогава обаче сервисът го предаде и Хьон върна брейка при четвъртата си възможност, когато гигантът изпрати топката в аут. В 12-ия гейм южноафриканецът пропиля два поредни сетбола и се стигна до тайбрек. Азиатецът поведе с 6:4 точки и затвори частта при първата си възможност след ретур на Андерсън в мрежата.

Кевин започна следващия сет с пробив, а след това направи нов за 3:0. Гигантът нямаше проблем и лесно изравни частите.

Андерсън проби и в откриващия гейм на третия сет. Веднага след това Хьон имаше две точки за рибрейк, но не успя. Това отчая южнокорееца, който тутакси допусна втори пробив, а след това съперникът му поведе с 4:0. В седмия гейм представителят на Африка стигна до мачбол и приключи двубоя.

Надал води с 5-0 победи в директните двубои срещу Кевин Андерсън. За последно те играха на финала на US Open през 2017 г., когато испанският левичар се наложи с 6:3, 6:3, 6:4.

В следващата среща в Абу Даби австриецът Доминик Тийм и руснакът Карен Хачанов ще определят съперника на полуфинала на водача в световната ранглиста Новак Джокович от Сърбия.

По-късно ще се срещнат помежду си сестрите Серина и Винъс Уилямс.