БНР | 29.12.2018 10:36:21 | 145

Стефанова и Чепаринов завършиха 27-и на ускорен шах

Антоанета Стефанова и Иван Чепаринов заеха 27-ите места на световното първенство по ускорен шахмат в Санкт Петербург. Стефанова събра 7 точки от 12 възможни. Шампионка с 10 точки е китайката Цзю Вънцзюн, която по-рано тази година спечели световната титла и в класическия шахмат. Тя заслужи и паричната награда от 40 хиляди долара.
При мъжете шампион стана руснакът Даниил Дубов, който спечели златния медал с 11 от възможни 15 точки и получи първата премия от 60 хиляди долара. Гросмайстор Иван Чепаринов, който от лятото представлява Грузия, остана на 27-мо място с 9,5 точки. Все пак той заслужи 1500 долара от наградния фонд.
  Участие в шампионата взеха 206 мъже и 124 жени, а днес и утре световното първенство продължава с турнира по блиц.