БНР | 29.12.2018 18:42:10 | 240

Уулвърхемптън победи Тотнъм на "Уембли"

С три безответни гола през второто полувреме Уулвърхямптън се наложи с 3:1 като гост на Тотнъм и се изкачи до седмото място във Висшата лига след 20 изиграни мача. "Вълците" направиха отличен мач след почивката и тотално надиграха съперника си, което бе в основата на обрата, който видяха зрителите на "Уембли".
  Срещата започна по-добре за домакините от Тотнъм, които поведоха в 22-ата минута чрез Хари Кейн, който бе точен с хубав изстрел от границата на наказателното поле. След паузата обаче гостите излязоха преобразени и подложиха "шпорите" под сериозен натиск. Така се стигна до 72-рата минута, в която изравниха чрез бранителя Вили Боли, който скочи най-високо при едно центриране от корнер. Шест минути след това Раул Хименес вкара втори гол за новака във Висшата лига, промушвайки топката между краката на Тоби Алдервейрелд за 2:1. При една контраатака в 87-мата минута гостите стигнаха и до трето попадение чрез Елдер Коща.

Останалите резултати: Брайтън - Евертън 1:0, Фулъм - Хъдърсфийлд 1:0, Лестър - Кардиф 0:1 и Уотфорд - Нюкасъл 1:1.