БНР | 30.12.2018 20:03:17 | 377

Манчестър Юнайтед бие в Англия, Погба с два гола

Отборът на Манчестър Юнайтед разгроми Борнемут с 4:1 на "Олд Трафорд" в последен мач за годината във Висша лига.
Пол Погба даде аванс на домакините още в 5-ата минута. Той се възползва от блестящ пробив и асистенция на Маркъс Рашфорд. В 33-ата минута отново Погба бе точен за 2:0, този път с глава. Андер Ерера направи отлично подаване към френската звезда.
Маркъс Рашфорд вкара третия гол за домакините в 45-ата минута, след като засече центриране на Марсиал отдясно. В последните секунди на първата част Нейтън Аке бе точен с глава за Борнемут.
Отборът на Манчестър Юнайтед излезе пределно мобилизиран и през второто полувреме. В 49-ата минута Андер Ерера не успя да се възползва от добра възможност пред Бегович. В 65-ата минута Рашфорд също не успя да преодолее вратаря на Борнемут.
В 72-ата минута Ромелу Лукаку бе намерен от Погба в наказателното поле и с удар по земята направи 4:1. Белгиецът се бе появил в игра само 120 секунди по-рано на мястото на Рашфорд.
В 79-ата минута Ерик Байи получи директен червен картон. Защитникът влезе в грубо в краката на противников състезател.