БНР | 01.01.2019 18:26:16 | 433

Швейцария надигра САЩ за „Хопман Къп“

Защитаващият титлата си тим на Швейцария победи САЩ с 2:1 във втория си мач от група "В" на турнира по тенис за смесени отбори "Хопман Къп" в австралийския град Пърт.

В първия сингъл мъже номер 3 в световната ранглиста Роджър Федерер даде аванс на Швейцария, след като победи Франсис Тиафоу с 6:4, 6:1 за 57 минути.

Серина Уилямс изравни резултата след успех над Белинда Бенчич с 4:6, 6:4, 6:3.

На двойки Федерер и Бенчич спечелиха срещу Уилямс и Тиафоу с 4:2, 4:3(3) пред 14 хиляди зрители.

Двубоят беше исторически, защото за първи път едновременно на корта бяха двама от най-великите тенисисти в света в момента Роджър Федерер и Серина Уилямс.

Швейцарците направиха пробив в шестия гейм на първия сет, а в тайбрека на втората част стигнаха до три поредни точки, две от които при сервис на Федерер, и така спечелиха мача.

Отборът на САЩ отпада от турнира, след като допусна втора загуба.

В първия кръг американците отстъпиха пред Гърция.