БНР | 03.01.2019 08:16:58 | 346

Оклахома пречупи Лейкърс в края

Оклахома Сити Тъндър победи Лос Анджелис Лейкърс със 107:100 като гост в заключителния мач от днешния ден в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Решаваща в мача се оказа последната четвърт, спечелена от "гръмотевиците" с 29:18.

Най-резултатен в мача стана Пол Джордж от тима на Оклахома с 37 точки, а съотборникът му Ръсел Уестбрук завърши с "трипъл-дабъл" - 14 точки, 16 борби и 10 асистенции.Тъндър заема трето място в Западната конференция, а Лейкърс е осми.

В друга среща от НБА Маями Хийт записа изразителна победа над Кливланд Кавалиърс 117:92 на чужд терен. Джош Ричардсън реализира 24 точки в двубоя, а Тристан Томпсън 14 за домакините от Кливланд.

Далас Маверикс пък разгроми Шарлът Хорнетс със 122:84 като гост. Отборът от Тексас спечели първата четвърт с 42:26 и следващите с 23:15, 29:24 и 28:19.