БНР | 04.01.2019 04:14:27 | 303

Манчестър Сити спря Ливърпул и запази интригата за титлата в Англия

Манчестър Сити спря победния ход на Ливърпул и с успеха си с 2:1 запази интригата в битката за титлата в английската Висша лига.

Във възловия мач от 21-ия кръг на първенството се стигна до оспорвана битка, в която в крайна сметка триумфираха възпитаниците на Пеп Гуардиола.

Ливърпулци бяха споходени от сериозен малшанс, когато при резултат 0:0 първо Садио Мане намери страничния стълб на вратата на "гражданите", а в секундите след това домакините за малко не си отбелязаха автогол. Само решителната намеса от голлинията на Стоунс спаси Сити, а едва 1,12 см разделиха мърсисайдци от водачеството в резултата.

В 40-ата минута от малък ъгъл отблизо Серхио Агуеро се разписа за седми пореден мач срещу Ливърпул за 1:0.

Роберто Фирмино с глава възстанови равенството в 64-ата минута.

В 72-ата минута с прецизен удари и помощ от страничния стълб Лерой Сане отбеляза за 2:1 и донесе победата за Мачестър Сити.

Независимо от първата си шампионатна загуба за сезона, Ливърпул продължава да води в класирането с 54 точки, пред Манчестър Сити с 50, Тотнъм с 48 и др.