Cross.bg | 05.01.2019 14:57:00 | 275

Федерер и Бенчич защитиха титлата в "Хопман къп" в драматичен мач на двойки

Швейцария спечели турнира "Хопман къп" за втора поредна година. В решаващ драматичен мач на смесени двойки Роджър Федерер и Белинда Бенчич победиха Александър Зверев и Анжелик Кербер с 4:0, 1:4, 4:3 (4) и защитиха титлата си от миналата година. В първия мач от финала Федерер постигна много категорична победа срещу шампиона от финалите на АТП. 37-годишният швейцарец се наложи над 21-годишния германец с 6:4, 6:2 само за 70 минути. Носителят на 20 титли от Големия шлем загуби само две точки при свой сервис в първия сет. В същото време Зверев сервираше далеч от обичайното си ниво, като допусна три двойни грешки и общо десет непредизвикани. Германецът се спаси от пробив в осмия гейм, но се пропука в следващото си подаване и това сложи край на първата част. Във втория сет Федерер беше още по-убедителен. Той спечели пет поредни гейма и с лекота сложи край на мача при свой сервис. Кербер остави живи надеждите на Германия за първа титла в "Хопман къп" от 23 години. Световната №3 победи Бенчич с 6:4, 7:6 (6) за час и половина и прати битката за титлата в решаващ мач на двойки. Шампионите започнаха много убедително и след като отразиха точка за пробив в откриващия гейм, спечелиха първия сет на нула. Кербер и Зверев спряха серията от пет поредни гейма в полза на швейцарците и на свой ред взеха четири поредни, за да пратят мача в решаващ трети сет. Третата част започна с пробив за Федерер и Бенчич