БНР | 05.01.2019 19:54:52 | 230

Арсенал вкара 3 гола на Блекпул за Купата на Англия

Отборът на Арсенал победи като гост третодивизионния Блекпул с 3:0 и се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия по футбол. 19-годишният Джоузеф Уилок  отбеляза две попадения пред 8955 зрители на полупразния „Блумфийлд Роуд“ и се превърна в герой за рекордьора с 13 трофея от надпреварата. Тийнейджърът откри резултата в 11-ата минута с добавка отблизо с глава, след като удар от фаул на Аарън Рамзи се отби от гредата. Уилок удвои осем минути преди почивката, когато на далечната греда засече ниско центриране в малкия пеналт от дясно на Карл Дженкинсън.

Алекс Айуоби с добавка отблизо на празна врата оформи крайното 3:0 в 82-ата минута, след като влезлият като резерва бивши вратар на Верея (Стара а Загора) Кристофър Мафумби изби удар на Рамзи.

Любопитното е, че автобусът на столичани бе забавен за кратко при потеглянето си от хотела, след като фен на Блекпул се покачи върха покрива на рейса, за да протестира срещу ръководството на любимия си клуб.

Привържениците на треторазрядния клуб често изразяват недоволството си от собственика Оуен Ойстън, а много от тях бойкотират срещите на „Блумфийлд Роуд“, като средната посещаемост на 17-хилядния клубен стадион през този сезон е едва 4129 зрители. Блекпул игра във Висшата лига през 2010/2011.

Втородивизионният средняк Бристъл Сити елиминира последния във Висшата лига Хъдърсдийлд с 1:0 като домакин. Единственото попадение реализира Джош Браунхил в 72-ата минута. Блекбърн Роувърс от Чемпиъншип завърши 1:1 на терена на елитния Нюкасъл и ще преиграват на „Иууд Парк“. Гостите дори бяха близо до успеха, след като Брадли Дак им даде аванс в 56-ата минута, но 84-ата минута Мат Ричи изравни от дузпа.

Кристъл Палас се измъчи срещу четвъртодивизионния Гримзби на „Селхърст Парк“, въпреки че гостите играха почти цял мач с човек по-малко след директен червен картон на защитника Андрю Фокс още във втората минута. Лондончани все пак стигнаха до успеха с 1:0 с попадение на Джордан Аю четири минути преди края.