БНР | 09.01.2019 06:43:39 | 139

Монпелие загуби от Нант и остава четвърти във Франция

Монпелие пропусна възможността да излезе на трето място в класирането на футболното първенство на Франция, след като загуби с 0:2 като гост в отложена среща от 18-ия кръг на Лига 1. След успеха Нант се изкачи на 11-а позиция, на 7 точки от зоната на изпадащите. Монпелие остава на четвърто място с 30 точки. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Маджид Уорис в 62-ата и Никола Палоа в 84-а минута. Гостите играха 71 минути с човек по-малко, след като още в началото на двубоя Гаетан Лаборд получи червен картон за грубо нарушение срещу защитника Диего Карлос.

В друга отложена среща Амиен и Анже завършиха 0:0. За Анже това е пето поредно равенство и тимът е на 15-о място с 20 точки, докато Амиен е 17-и с 18.