БНР | 12.01.2019 09:02:26 | 181

Барселона с победа над Панатинайкос в Евролигата

Барселона победи гостуващия Панатинайкос със 79:68 точки в среща от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже и записа пети пореден успех. Испанците водеха с 37:36 точки на почивката и с 56:52 след 30 минути, но изиграха силна последна четвърт и стигнаха до крайния успех. Барселона е на шесто място в класирането с 11 победи и 7 загуби, а Панатинайкос заема 10-а позиция с баланс 8:10.Тома Юртел беше най-резултатен за Барселона с 23 точки. Кевин Серафин добави 14 точки и 7 борби. За гостите се отличи Янис Папапетру със 17 точки.

Шампионът на Израел Макаби Тел Авив спечели гостуването си срещу ЦСКА Москва с 93:76 точки и записа първа победа над руския тим като гост от 2004 година насам. За ЦСКА това е най-тежката загуба в турнира за последните повече от шест години, но въпреки всичко запази третото място в класирането. Йовел Зусман приключи с 15 точки и 6 борби за Макаби. Джони О'Брайънт добави 14 точки и 5 борби, а Алекс Тайс се отчете с 12 точки и 6 борби. Нандо Де Коло и Уил Клибърн бяха най-резултатни за ЦСКА Москва с по 16 точки. Отело Хънтър записа 12 точки и 9 борби.

Норис Коул вкара кош 4 секунди преди сирената и така донесе победата на Будучност (Черна гора) над Дарушафака (Турция) със 75:74 точки. Домакините сложиха край на серията си от шест поредни загуби в турнира и има баланс от 4:14 на предпоследната позиция в класирането, а турският тим е последен с 2-16. Едуин Джаксън се отчете с 18 точки за Будучност, а Норис Коул добави 17. Тони Дъглас беше най-полезен за Дарушафака с 14 точки и 9 асистенции.

В испанското дерби Баскония победи Гран Канария с 83:66 точки. За победителите се отличи Марселиньо Уертас с 24 точки и 6 асистенции, Венсан Поарие добави 20, Илимане Диоп направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 10 борби. За Гран Канария Ондрей Балвин вкара 16 точки, а Еулис Баес добави 12.

Байерн Мюнхен постигна успех срещу гостуващия Армани Милано с 93:87 точки. Нихад Дедович и Маодо Ло приключиха с по 18 точки за Байерн Мюнхен. Петери Копонен и Стефан Йович добавиха по 14. Майк Джеймс беше най-резултатен за Армани Милано с 29 точки, а Артурас Гудайтис се отличи с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 10 борби.