Cross.bg | 12.01.2019 13:15:00 | 150

Издръжливост и смелост ще донесат титлата на Australian Open

Време е за първия турнир от Големия шлем през 2019 година - Australian Open. Сякаш бе вчера, когато се вълнувахме за финалите на ATP в Лондон и ето че отново говорим за голям тенис. Предстои издание №107 на надпреварата и този път то е по-отворено от всякога. Явни фаворити сякаш няма, а изненадите тепърва предстоят. Нововъведенията, сред които промяна на някои правила и смяна на топките, също ще допринесат за вълнуващи сутрини и по някога следобеди до 27 януари. Жребият бе изтеглен в присъствието на шампионите Роджър Федерер и Каролине Возняцки и донесе няколко любопитни двойки още в първия кръг. Australian Open увеличи наградните фондове за тази година и те се равняват на обща стойност от 62,5 милиона долара. Победителите взимат малко повече от 4 милиона, а отпадналите в първи кръг се прибират с по 75 хиляди долара. Очакваме отново много високи температури като през миналата година, когато Симона Халеп почти колабира на корта по време на финала. Около 40 градуса ще е температурата при ранните мачове. При жените ще има 10 минути почивка между втория и третия сет в дните, в които жегата е непоносима. При мъжете почивката ще е между третия и четвъртия сет (ако има такъв). Едно от най-важните променени правила е това за тайбрека в петия сет. Вече няма да има маратонски мачове, на които не им се вижда края, защото при 6:6 ще има финален гейм. Само че вместо до седем спечели точки, ще се играе до 10. Отново до две разлика, ако се наложи