БНР | 13.01.2019 04:31:50 | 107

Пари Сен Жермен с лесен успех без Неймар

Отсъствието на бразилският нападател Неймар не се отрази особено на Пари Сен Жермен за успеха с 3:0 като гости на Амиен. С този успех парижани имат 16 победи и 50 точки, като на 2-ата позиция е Лил с 37. Неймар пък получи почивка, а треньорът Тухел обясни, че се чувствал много уморен.
Единсон Кавани и младата суперзвезда Килиън Мбапе се оказаха решаващи за успеха на тима на Томас Тухел, макар и до 57-ата минута да изпитваха трудности. Кавани отбеляза от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка Алексис Блин. В 66-ата минута ситуацията за домакините се влоши, като централният им бранител Халед Аденон напусна терена с два жълти картона.
Уругвайският национал подаде на Мбапе за 2:0 в 70-ата минута, преди бразилският централен защитник Маркиньос да вкара третия.