БНР | 13.01.2019 16:37:48 | 203

„Сборная“ със златото и в женската щафета в Оберхоф

Националният отбор на Русия в състав Евгения Павлова, Маргарита Василева, Лариса Куклина и Екатерина Юрлова-Перч спечели щафетата на 4 по 6 километра при жените в кръга от световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф.

При много тежките метеорологични условия - силен вятър и обилен снеговалеж, рускините успяха да се адаптират най-добре. До първата стрелба на последния пост руския кваттет имаше сериозна конкуренция в лицето на Германия. Тогава обаче Екатерина Юрлова-Перч се справи много по-добре в работата с пушката и се откъсна пред Денизе Херман, като донесе успеха на квартета. Рускините използваха 8 допълнителни патрона, но не стигнаха до наказателна обиколка.

На второ място остана Германия с 2 наказателни обиколки и общо 10 допълнителни патрона, а третото място бе спечелено от Чехия с 1 наказателна обиколка и 6 допълнителни патрона.

България в състав Даниела Кадева, Емилия Йорданова, Милена Тодорова и Десислава Стоянова завърши на 14-о място с 4 наказателни обиколки и 12 допълнителни патрона.

Нашите биатлонистки се движеха чудесно до втори пост, като след първата стрелба на Емилия Йорданова бяха дори на второ място в класирането след състава на САЩ. Проблемите дойдоха във втората половина от състезанието, когато стрелбата не вървеше и това доведе до сериозно отстъпление.

Освен с много проблеми на огневия рубеж, които съпътстваха всички отбори, тимовете срещнаха трудности и по самото трасе заради трупащия се сняг, което доведе до серия от падания, в това число и на водещи отбори като Германия, Русия и Норвегия.

В класирането за световната купа при щафетите води Русия със 103 точки, пред Германия и Швеция с по 90 точки, Франция с 88, Италия с 86 и Норвегия с 81. България е на 16-о място с 48 точки.