БНР | 13.01.2019 18:57:21 | 263

Юнайтед победи Тонъм на „Уембли“

С гол на Маркъс Рашфорд в 44-та минута Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 състава на Тотнъм в дербито на 22-ия кръг в английската Висша лига, играно на стадион „Уембли“.

Това е шести пореден успех за временния мениджър на клуба Оле Гунар Солсяер, което е нов клубен рекорд. Вратарят Давид Де Хеа изигра един от най-силните двубои в кариерата си. През първото полувреме "шпорите" нито веднъж не уцелиха вратата, но след почивката го направиха цели 11 пъти. При всичките испанецът успа да опази вратата си без попадение.

С тази победа Юнайтед се изравнява по точки с петия Арсенал, а и му предстоят две поредни домакинства срещу Брайтън и срещу Бърнли. Тотнъм пък пропусна възможността да задмине втория Манчестър Сити.