БНР | 15.01.2019 16:42:33 | 105

Лудогорец започна със загуба в Турция

Българският футболен шампион Лудогорец загуби с 1:3 от десетия в румънската лига Ботошани в първата си контрола от зимната подготовка на лагера в Турция.
Натанаел отбеляза за разградчани в 12-ата минута с прецизен удар по диагонала от левия ъгъл на наказателното поле.
В средата на първото полувреме капитанът на румънците Андрей Буркъ нацели напречната греда след удар с глава след центриране от дясно, а в 35-ата минута той все пак изравни. След подаване в пеналта от ляво Буркъ беше оставен непокрит и с удар от десетина метра прати топката в долния десен ъгъл на Хорхе Броун. 1:1
След почивката дебюта за Лудогорец направиха румънското крило Адриан Попа, който е привлечен под наем от английския Рединг, както и пристигналият на проби бразилски нападател Давид Рибейро.
Абел Анисе пък се завърна в игра след повече от осем месеца отсъствие заради операция на скъсани кръстни връзки на коляното.
Ботошани поведе в 64-ата минута, когато Диего Фабрини изведе Лоранд-Левенте Фюльоп в чиста позиция и той преодоля резервния вратар Даниел Наумов.
Четири минути по-късно след същата комбинация Фюльоп беше изведен сам срещу Наумов, стреля, а от голлинията Кътълин Голофка засече в мрежата.
До края резервата Жоао Пауло направи два пропуска за българите.
Следващата проверка на разградчани ще бъде на 18 януари срещу унгарския Хонвед.