БНР | 17.01.2019 07:08:45 | 230

Дарби Каунти отстрани Саутхемптън за ФА Къп

Втородивизионният Дарби Каунти елиминира като гост елитния Саутхямптън с 5:3 след изпълнение на дузпи третия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.

Възпитаниците на Франк Лампард стигнаха до успеха, след като и в преиграването на "Сейнт Мерис" наваксаха пасив от 0:2 и и стигнаха до 2:2, както и в първата среща на собствен терен.

Саутхямптън се виждаше победител след два бързи гола на Стюърт Армстронг и на резервата Нейтън Редмънд в средата на второто полувреме, но Хари Уилсън намали в 76-ата минута, а шест минути по-късно той асистира за изравнителния гол на Мартин Уагхорн.

При дузпите Редмънд единствен пропусна, а Ричард Киог донесе победата на Дарби при петите изпълнения.

В четвъртия кръг на 26 януари тимът на Лампард ще гостува на треторазрядния Акрингтън Стенли.