БНР | 17.01.2019 07:12:19 | 453

Атлетико изхвърча от Купата на Испания, Реал продължи след загуба

Атлетико Мадрид напусна турнира за Купата на Испания, след като завърши наравно 3:3 у дома със скромния Жирона, а Реал Мадрид и Севиля загубиха вторите си осминафинални срещи, но продължават напред. Гол на Антоан Гризман в 84-ата минута не беше достатъчен за преминаването на Атлетико на четвъртфинал в турнира за Купата на Испания, тъй като в 88-ата Борха Гарсия направи 3:3 и изпрати малкия каталонски отбор на четвъртфинал с повече отбелязани голове на чужд терен. Първата среща в Жирона завърши 1:1 и така каталонците отиват напред с общото 4:4.Четвъртфиналите в турнира за купата на страната ще бъдат без Атлетико за първи път от 2012-а година насам, а въпреки че около 50 процента от мачовете на Диего Симеоне завършват с 1:0, този път защитата на дюшекчиите беше пълен провал. За първи път Атлетико допусна и три попадения на новия си стадион Уанда Метрополитано, където се премести през 2017-а година.Гризман се появи на терена в 61-ата минута на мястото на Коке и в 84-ата минута направи 3:2, но гол на друга резерва Борха Гарсия в 88-ата след пас на Педро Поро изхвърли Атлетико.Това беше класически мач за Купата. Жирона бяха много ефективни в предни позиции и в крайна сметка се поздравиха с резултата, който им свърши работа. Трябва да ги поздравим, заяви Симеоне след отпадането на отбора му, който за последно е спечелил трофея през 2013-а година. Жирона в същото време отива на четвъртфинал за първи път.Атлетико стартира добре в срещата, като започналият на върха на атаката Никола Калинич откри резултата в 12-ата минута след овладян дълъг пас на Диего Годин. Валери Фернандес изравни за гостите в 37-ата минута, след като защитата на Атлетико не се ориентира при центриране от фланга и не изчисти топката. 14 минути след началото на второто полувреме Кристиан Стуани изведе гостите напред, реализирайки с глава центриране на Алейш Гарсия.Анхеил Кореа изравни за 2:2 в 66-ата минута при първото си влизане в наказателното поле, но заслугата за гола е на Гризман, който му подаде пет минути след като се появи като смяна. Силната игра на Гризман му осигури и гол за 3:2, но радостта на феновете беше кратка заради изравнянването четири минути по-късно.Реал Мадрид отстъпи с 0:1 при визитата на Леганес, но се класира за следващия кръг с общ резултат 3:1. Вратарят Кейлор Навас, един от многото играчи от втората редица при избора на Сантяго Солари, направи серия от добри спасявания, за да осигури спокойствието на тима. Датският нападател Мартин Брайтуайт осигури успеха на домакините с гол в 30-ата минута, а публиката на стадион Бутарке не спря да окуражава своите, които за първи път побеждават гранда от Мадрид. Всъщност Леганес елиминира Реал и миналата година в турнира, но го победи на Сантяго Бернабеу.Също напред със загуба продължава Севиля, която падна 0:1 на Рамон Санчес Писхуас от Атлетик Билбао. Севилци обаче спечелиха с 3:1 на Сан Мамес преди седмица. Сега за баските единствения, но недостатъчен гол вкара Горка Гурусета в 77-ата минута.