БНР | 18.01.2019 16:14:57 | 347

Щафетата ни с 12-ти място в Руполдинг

България в състав Антон Синапов, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Красимир Анев завърши на 12-о място в щафетата на 4 по 7 километра и половина от световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Биатлонистите ни използва 12 допълнителни патрона, но финишираха без наказателна обиколка.

Състезанието беше спечелено от четворката на Норвегия. Водени от лидера в генералното класиране за сезона Йоханес Тингес Бьо те използваха 8 допълнителни патрона и не влязоха в наказателна обиколка. На последния пост Бьо използва три допълнителни патрона във втората си стрелба и излезе от стрелбището на 1.2 секунда зад представителя на домакините Бенедикт Дол, но по последна обиколка беше убедителен и пресече финала с аванс от 13.5 секунди пред световния шампион.

На второ място остана отборът на Германия на 13.5 секунди с 6 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

На трета позиция финишира Франция с голямата си звезда Мартен Фуркад. "Петлите" се наредиха на 26.2 секунди зад победителите с 9 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

Състезанието беше по-емоционално за олимпийския шампион с щафетата на Германия от 2006 година Михаел Рьош, за когото това беше последен старт в кариерата. В момента Рьош се състезава за Белгия.

"Беше като филм от живота ти, преди да умреш. Толкова съм благодарен за всичко и гледам с надежда към бъдещето", каза през сълзи Рьош, който спечели именно в Руполдинг първата от четирите си победи за Световната купа преди 13 години.

В класирането за Световната купа при щафетите води Норвегия със 150 точки, пред Русия със 140 и Швеция със 138 точки. България заема 15-а позиция със 77 точки.

Стартовете в Руполдинг продължават в събота с щафетата на 4 по 6 км за жени.