БНР | 19.01.2019 07:09:50 | 142

Байерн Мюнхен победи като гост Хофенхайм

Отборът на Байерн Мюнхен победи с 3:1 като гост Хофенхайм  в откриващия двубой от 18-ия кръг в Бундеслигата и съкрати аванса на лидера Борусия Дортмунд на 3 точки.

Двубоят на "Райн-Некар-Арена" имаше две лица - през първите 45 минути гостите доминираха, а през втората част играта се изравни и домакините имаха предимство в голяма част от времето, но не успяха да постигнат дори частичен обрат.

Първите две попадения за Байерн отбеляза Горетцка в 35-ата минута и 45-ата минути. В 59-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Шулц.

В 87-ата минута баварците убиха интригата чрез Левандовски и постигнаха шеста поредна победа, докато Хофенхайм прекъсна серията си от десет мача без загуба.

Байерн събра 39 точки и изостава на 3 от лидера от Дортмунд, който в събота гостува на РБ Лайпциг.