БНР | 19.01.2019 15:15:21 | 200

Левски започна контролите с равенство

Левски завърши наравно 1:1 срещу 14-ия в руското футболно първенство Уфа, в първата си контролна среща а за годината.

Дебют за "сините" направиха двамата футболисти на проби Магнар Йодегор и Джордан Н'Кололо, както и вратарят Николай Михайлов.

Левски откри резултата в 20-та минута, когато Габриел Обертан навърза двама защитници на Уфа пред наказателното поле и бе фаулиран на дъгата.

Стоянович позволи на Н'Кололо да бие фаула и той не разочарова с прекрасен шут в близкия ъгъл за 1:0.

Н'Кололо и Йодегор направиха силно първо полувреме, като и двамата пропуснаха по още една ситуация.

Двамата напуснаха игра на почивката заедно с голяма част от първия състав, а вторият получи гол в 55-та минута.

Вратарят Николай Кръстев фаулира откъснал се срещу него нападател и Уфа вкара от дузпа за 1:1.

Уфа удари и греда след гола, а в края на мача Станислав Костов не се възползва от грешка на вратаря на руснаците.

Следващият съперник на Левски е Хенан, срещу който ще се изправи на 25-и януари.