БНР | 19.01.2019 15:21:47 | 180

Славия загуби от предпоследния в Полша

Славия отстъпи с 1:2 пред предпоследния в полското футболно първенство Миедз (Легница) в първата си контрола по време на лагера в Турция.

Поляците откриxа резултата в 20-ата минута чрез юношата си Фабиан Пясечки, а пет минути след началото на второто полувреме Павел Виданов направи дузпа и естонският халф Хенрик Оямаа удвои от дузпа.

Цветелин Чунчуков върна едно попадение, разписвайки се с глава, след центриране на Павел Виданов от дясно.

Славия можеше да изравни веднага след първото попадение на поляците от свободен удар.

Димитър Велковски стреля от фаула, вратарят Лукас Шапела реагира чудесно и изби в ъглов удар.

В следващите пет минути на два пъти Петери Форсел бе близо до това да удвои преднината на поляците.

20 минути преди края белите имаха чудесна възможност да изравнят, но Ашковски стреля от удобна позиция в аут след чудесен пас на Славчо Шоколаров.

Само след пет минути Чунчуков вкара втори гол, но попадението му бе отменено заради засада.