БНР | 23.01.2019 06:42:38 | 169

Волейболистките на Берое отпаднаха от "Чалъндж Къп"

Берое отпадна от европейския клубен турнир по волейбол за жени "Чалъндж къп". Отборът от Стара Загора загуби с 1:3 (15:25, 13:25, 25:23, 13:25) като гост от Волеро Льо Кане в мача-реванш от осминафиналите в надпреварата. В първата среща Волеро спечели с 3:0. В първите два гейма домакините доминираха изцяло и лесно поведоха с 2:0 след 25:15 и 25:13. В третата част Берое намали изоставането си след драматично 25:23, но след това Волеро затвърди превъзходството си след ново 25:13, а двубоят продължи само 79 минути.

Във френския отбор личаха имената на българските националки Мира Тодорова и Гергана Димитрова. В следващия кръг Волеро ще играе срещу победителя от двойката Апоел (Кфар Саба) - Дукла (Либерец).