БНР | 26.01.2019 17:42:28 | 734

Борусия Дортмунд вкара 5 на Хановер

Петима различни футболисти вкараха головете за Борусия (Дортмунд) при победата над Хановер с 5:1, а Ашраф Хакими се отличи с гол и пас. Жълто-черните имат аванс от 9 точки на върха след като събраха 48. След тях с по 39 са Борусия Мьонхенгладбах, който днес се наложиха с 2:0 над Аугсбург, и Байерн с мач по-малко.

До почивката резултатът беше само 1:0 с гола на Марко Ройс и публиката изпрати отбора с освирквания. След почивката паднаха нови четири гола във вратата на гостите, дело на Марио Гьотце, Рафаел Герейро и Аксел Витцел в последната минута.

Мароканският ляв бранител Хакими, който играе постоянно на високо ниво след пристигането си от Реал (Мадрид) под наем, тръгна по тъча и комбинира перфектно с Герейро в 24-ата минута, който му върна за 1:0. Това е второ попадение за 20-годишния бек в Бундеслигата.

Предпоследният отбор на Хановер пък имаше задача да не пусне голове и до 62-ата минута поддържаше измамно равновесие, когато Хакими подаде на Ройс за 2:0. До края паднаха три попадения във вратата на Хановер, а Марвин Бакалорц върна едно попадение при едва втория удар в рамките на вратата за мача.

Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 2:0 над Аугсбург, като в края на първата част те изпуснаха и дузпа. тя беше отсъдена заради препъване на Флориан Нойхаус, но вратарят Грегор Кобел скочи долу в дясно и спаси удара на Йонас Хофман. Натискът на домакините даде резултат в 78-ата минута, когато десният бранител Оскар Венд откри резултата. Той получи топката на дъгата, а вратарят Кобел беше излязъл неразчетено. Ударът му се отклони в един защитник и влезе в мрежата. В 88-ата минута Андре Хаан получи дълъг пас и излезе на чиста позиция пред Зомер, но ударът му беше спасен от опитния швейцарски вратар.

В 3-ата минута на добавеното време резервата Патрик Херман осигури трите точки след пас на Ларс Щиндъл и изстрел от над 20 метра по диагонала. По този начин отборът на Дитер Хекинг изравни клубния рекорд от 12 поредни победи.

Новият старши треньор на Байер Леверкузен Петер Бос постигна първа победа, след като играчите му размазаха Волфсбург с 3:0 като гости. Те имаха пълно превъзходство в играта и в ударите. Кай Хаверц откри резултата в 45-ата минута от дузпа, а в 62-ата Кевин Фоланд с бомбен изстрел удвои. Попадение на домакините беше отменено със системата ВАР, а две минути преди края и Юлиан Бранд се разписа. Аспирините са на 9-о място в класирането с 27 точки.

Два гола за Хофенхайм вкара хърватският национал Андрей Крамарич, който се разписа за 2:1 и 3:1 при успеха с 4:2 над Фрайбург като гост. Хофенхайм е на 6-о място с 28 точки, а домакините са 13-и с 21.