БНР | 27.01.2019 04:14:28 | 349

Спортинг Лисабон с купата на лигата в Португалия

Отборът на Спортинг Лисабон спечели купата на Лигата в Португалия, след като във финала победи с 4:2 състава на Порто. В Редовното време срещата завърши наравно 1:1,  "зелено-белите" изравниха във втората минута на добавеното време с попадение от дузпа на Баст Дост. При наказателните удари за определяне на крайния победител пропуски на Едер Милитао, Ернани и Фелипе провалиха Порто. Отборът на Спортинг стигна до финала след успех над Брага, а Порто отстрани на полуфинал Бенфика. И двата тима излязоха пределно мотивирани да добавят още едно отличие във витрината си. Първата интересна ситуация беше пред вратата на Икер Касийяс, но Луиш Нани стреля в аут. В 38-ата минута перфектно центриране от десния фланг намери Андре Перейра в наказателното поле, но неговият удар с глава беше неточен. В самия край на полувремето Бруно Фернандеш шутира покрай гредата от фаул.

Порто имаше надмощие в началото на втората част, когато вратарят на Спортинг Ренан Рибейро спаси удар с глава на Фелипе. В 79-ата минута далечен изстрел затрудни стража на "лъвовете", който изпусна топката пред себе си и Фернандо даде аванс на Порто. В добавеното време Оливер Торес изрита съперник в наказателното поле и реферът даде дузпа за тима от Лисабон. Бас Дост с мощен удар под гредата изравни и всичко трябваше да се реши при дузпите.

Алекс Телес беше точен за Порто при първото изпълнение, но Милитао и Ернани пропуснаха. За Спортинг единственият пропуск направи Себастиан Коатес. Нани не сбърка, а след това Фелипе разтресе напречната греда и отприщи радостта в зелено-бяло. Купата на Лигата в Португалия се провежда от 2007 година. Рекордьор е Бенфика със 7 трофея, Спортинг вече има два, а Порто никога не е печелил купата.