Cross.bg | 29.01.2019 08:00:00 | 124

Шарапова и Звонарьова записаха победи в Санкт Петербург

Две от най-титулуваните руски тенисистки в историята Мария Шарапова и Вера Звонарьова започнаха с победа участието си на турнира в зала в Санкт Петербург, който е от категория Интернешънъл. Бившата номер едно в света Шарапова се наложи над представящата Австралия Дария Гаврилова с 6:0, 6:4. Маша, която е №29 в ранглистата сега, беше категорична в първия сет. В следващия Гаврилова излезе напред с пробив и поведе с 4:2, след което бившата приятелка на Григор Димитров се мобилизира, взе следващите четири гейма, а с това спечели и мача. ,,Беше много по-трудно, отколкото показва резултата. Беше трудна физическа битка, но това бе очаквано на фона на предишните ни двубои", коментира В спор за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу третата в схемата сънародничка Дария Касаткина, която почива в първия кръг. Достигалата до второто място в ранглистата Вера Звонарьова победи сънародничката си Екатерина Макарова с 6:3, 6:4 за 75 минути. Участващата с „уайлд кард" Звонарьона направи три пробива в мача, а допусна само един. Младата майка се отличи и с шест аса при три двойни грешки.