БНР | 31.01.2019 05:45:44 | 262

Барселона и Реал Бетис са полуфиналисти за Купата в Испания

Отборите на Барселона и Реал Бетис се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Испания по футбол.

Барселона продължава в надпреварата след обрат, след като преодоля изоставане от Севиля с 0:2 след първия мач. На "Камп Ноу" момчетата на Ернесто Валверде буквално разбиха андалусците с 6:1.

Филипе Коутиньо  от дупза в 12 –та и в 53-та минута, Иван Ракитич  в 33 - та, Сержи Роберто в 53-та, Луис Суарес  в 89 - та и Лионел Меси  в 90 –та донесоха победата на Барса.

За тима от Севиля точен беше Гилерме Арана  в 68 – та минута.

Барселона е рекордьор по трофеи в турнира, като и спечели последните четири издания.

Отборът на Бетис се класира за 1/2-финалите след победа над Еспаньол с 3:1 след продължения  - 1:1 в редовното време. Първото полувреме завърши с гол преднина за барселонския тим след попадението на Лео Баптистао  в 33-та.

В 66-ата Джовани Ло Селсо изравни. В 90-ата гостите останаха с човек по-малко, а в продълженията Серхио Леон  в 95-та и Аиса Менди в 99-та оформиха крлайния резултат и зарадваха привържениците на отбора от Севиля.