БНР | 01.02.2019 06:38:34 | 301

Реал (Мадрид) стигна без проблеми полуфиналите за купата на Испания

Реал (Мадрид) спечели с лекота и втория четвъртфинален мач срещу Жирона с 3:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Испания по футбол за първи път от 2014 година насам. "Белите" от Мадрид продължават напред с общ резултат 7:3.

Пореден силен мач за "Кралския клуб" изигра Карим Бензема, който се разписа на два пъти на Градския стадион в Жирона. Французинът откри резултата в 27-а минута, а малко преди почивката отново той направи 2:0. Бензема има 209 гола за Реал и вече е шести по голове в историята на Реал, като изпревари в класацията легендата Уго Санчес. Педро Поро върна един гол за Жирона в 71-а минута, но пет по-късно Маркос Йоренте оформи крайното 3:1 за Реал.

Жребият за полуфиналите в турнира е днес, като освен Реал в тази фаза се класираха още носителят на трофея Барселона, Валенсия и Бетис.