БНР | 02.02.2019 14:23:38 | 203

Левски загуби от Урал с 1:2

Левски допусна трета поредна загуба в контролите под ръководството на новия старши треньор Георги Дерменджиев. Този път "сините" бяха победени от руския Урал с 2:1 в контролен мач в Кипър.
  Дерменджиев не можеше да използва контузените  Жерсон Кабрал и Антони Белмонт, които тренираха индивидуално тази сутрин в Агиа Напа.
  Урал поведе още в третата минута, когато след атака от дясно Николай Димитров пусна пас по тревата към Андрей Панюков около точката на дузпата и нападателят стреля към вратата. Николай Михайлов изби с крак, но Панюков се ориентира най-бързо и беше точен в добавката.  В деветата минута руснаците удвоиха аванса си. След центриране от корнер и кратко разбъркване в наказателното поле отново Панюков вкара с удар от 4-5 метра.
  Постепенно Левски заигра по-добре и определено доминираше във втората половина на първото полувреме. В 37-ата минута Серджиу Буш пресече една лошо върната топка в дясно в наказателното поле и върна на Богдан Вашчук, който шутира от ъгъла на на наказателното но вратарят Ярослав Годзюр изби.
  След почивката 51-ата минута Левски върна едно попадение. След пробив на Паулиньо бразилецът стреля, ударът му бе спасен, а Станислав Костов вкара при добавката.  До края "сините" бяха по-активни, но не успяха да стигнат до равенството.
  Следващата проверка на Левски в Кипър ще бъде на 5 февруари срещу Судува (Литва).